wtorek, 13 czerwca 2017

Zdrowe ciało i spokojny umysł

Zapraszam na Cwiczenia dla Zdrowia ♥

Na wyjatkowe, uzdrawiająco- odmladzajace, łagodne w swojej formie ćwiczenia gimnastyczno-energetyczne - Chi Kung i Tao Yin






Regularne zajęcia w Pruszkowie i w Warszawie


Dzięki tym ćwiczeniom zyskasz zdrowie oraz poprawisz znacznie swoją kondycję fizyczną i psychiczną. 
Nauczysz się również kontroli swoich emocji i przekonań

Pamiętaj ,że Chi Kung (qigong) nie jest religią i nie wymaga żadnych zmian dotyczących wiary.
Równowaga i spokój doświadczone po praktyce tych ćwiczeń rozciągną się na wszystkie aspekty twojego życia.

Jest to najlepsza droga do szczęścia i powodzenia w życiu.♥

Chi Kung (Qigong) i Tao Yin - to ćwiczenia dla wszystkich bez względu na wiek, czy poziom sprawności fizycznej.
Ze względu na prostotę mogą je wykonywać wszyscy, w tym również osoby chore, osłabione, czy niepełnosprawne.


Jeżeli borykasz się z :
z chorobami tarczycy
ze stresem,
z koncentracją,
z nadwagą,
z bólami głowy,
z bólami kręgosłupa, szyi lub barków,
z dolegliwościami gastrycznymi,
problemy z bezsennością,
czy też nadciśnieniem
i z wieloma innymi chorobami i dolegliwościami.
- to zapraszam na te wyjatkowe cwiczenia


Wyjątkowo skuteczne dla osób,, które potrzebują wyciszenia

Również dla tych, którzy rozwijają się duchowo.

Ale Chi Kung (Qigong) nie jest jedynie techniką rozluźnienia i uważności. 
To otwarcie na inną rzeczywistość.



Jeżeli nie lubisz forsownego wysiłku fizycznego, męczących ćwiczeń, a chciałabyś/chciałbyś doprowadzić swoje ciało i umysł do równowagi, zyskując przy tym sprawność oraz więcej energii życiowej - to zapraszam do mnie na zajęcia ;-)

Dzięki ćwiczeniom Chi Kung (qigong) i Tao Yin (joga taoistyczna ) osiągniesz sekret wewnętrznej mocy i zewnętrznej siły.



LICZBA MIEJSC OGRANICZONA ze względu na wielkość Sali

Dla Emerytów i rencistów znizki !



ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ :

PRUSZKÓW
Wtorki, czwartki godz.
17.30-18.30
19:30-20.30
Ul Dębowa 8 (Przedszkole)


WARSZAWA
Poniedzialki - godz. 17,30- 19.00

ul. Marszałkowska 81 lok 20 METAMORFOZY


Zapisy i informacje o ćwiczeniach :

Jolanta Duczmalewska
Certyfikowany Instruktor Rekreacji Ruchowej,
Instruktor Tao Yin i Chi Kung (Qigong),
Instruktor Phathata
Certyfikowany Nauczyciel SUNDAO The Path oraz Sztuki Oddechu EQHC (energetytczny coaching kwantowy w zakresie manifestacji świadomości)
Praktyk Masażu Dotyk Motyla

Tel. 603 875 113 lub 22 728 49 21
adres @- joladucz@gmail.com


Będę bardzo wdzięczna jeśli prześlesz to zaproszenie dalej ;-)

CHI KUNG (Qigong) MEDYCZNY

CHI KUNG jest sztuką doskonalącą niewidzialną siłę życiową, ale jest czymś więcej, niż samym jej rozwijaniem. Jest to sposób życia ze zdrowym ciałem, umysłem i duchem.
Chi Kung pobudza organy do prawidłowego działania i wprowadza system wewnętrzny w stan równowagi, co powoduje optymalne jego wykorzystanie.
Chi Kung powoduje harmoniczną egzystencję ciała i umysłu i ich wzajemne porozumiewanie się. Mówiąc krótko,
Chi Kung oczyszcza, poleruje i dostraja ludzki instrument do najwydatniejszej działalności.
Ćwiczenia Chi Kung rozwinęły się w Chinach około 4000 lat temu. Składały się z określonych wolnych ruchów, połączonych z odpowiednimi metodami oddychania i odprężającą koncentracją. Ruchy te wykonywane są wolno dlatego, ponieważ wymagają one skupienia, które potrzebne jest przy rozwijaniu kontroli, koncentracji i świadomości.
Z powodu takiej, a nie innej budowy ciała, odpowiednie ruchy, kiedy są skoordynowane z oddychaniem, czynią możliwym głębokie wdychanie i wydychanie. Specjalne techniki oddechowe poprawiają dotlenienie organizmu i napełniają go ożywczą energia wewnętrzną.
Chi Kung jest oparty na zasadach zaczerpniętych z filozofii taoistycznej, kładących nacisk na naturalność i harmonię. Poprzez uwydatnianie naturalności, Chi Kung naucza jak stać się świadomym potrzeb własnego ciała.
Ciało posiada wiele mechanizmów samoregulacji. Kiedy poziom cukru we krwi jest za mały, człowiek odczuwa głód, a przyjęcie pożywienia reguluje ten poziom. Kiedy kobieta znajduje się w ciąży, potrzebuje odpowiednich witamin i soli mineralnych, więc mechanizmy samoregulacji rozkazują jej żądać odpowiedniego pożywienia, które dostarczy jej tego czego ona potrzebuje, nawet bez jej świadomego działania w tym kierunku.
Chi Kung zmusza mechanizmy samoregulacji do stwarzania równowagi wewnątrz ciała.
Np. dzięki samoregulacji osiągniętej poprzez prawidłową praktykę Chi Kung, system trawienny dostraja się do potrzeb organizmu. Kiedy ktoś doprowadził do mistrzostwa sztukę Chi Kung nie istnieje potrzeba odchudzania się lub jedzenia bardziej tłustego pożywienia w celu zwiększenia wagi, gdyż wszystko będzie regulowane naturalnie.
Praktyka Chi Kung likwiduje napięcie umysłu i ciała.
Dzięki łagodnym medytacyjnym ruchom myśli mogą swobodnie przepływać, a człowiek wchodzi w stan spokoju i wewnętrznej ciszy.
Spokój ten jest inny jakościowo, niż spokój uzyskiwany dzięki lekom, które powodują spadek aktywności nerwowej. Jest to spowodowane tym, że praktyk
Chi Kung pomoże odprężyć się fizycznie, ale jednocześnie może być skoncentrowany umysłowo.
Chi Kung uspokaja system nerwowy (lecz nie obniża jego aktywności), obniża ciśnienie krwi i tempo oddychania bez ingerowania w normalne funkcje umysłowe.
Po pewnym czasie wykonywania ćwiczeń można koncentrować się na różnych organach ciała i wyobrażać sobie określone sposoby ich działania.
Dzięki tym wyobrażeniom, te części ciała, nad którymi normalnie nie mamy kontroli, są stymulowane i wykonuj takie funkcje, jakie powinny wykonywać. W podobny sposób można kontrolować ból.
Praktyk Chi Kung polepsza cyrkulacje krwi i wzbogaca ją w czerwone krwinki. Zwiększa to zdolność magazynowania tlenu i odporność na choroby. Większy zapas tlenu powoduje mniejsze wykorzystanie serca, co w rezultacie zmniejsza ciśnienie krwi i częstotliwość uderzeń.
Ćwiczenia Chi Kung powiększają i uelastyczniają naczynia krwionośne, co także powoduje zmniejszanie ciśnienia krwi. Osiąga się to dzięki ćwiczeniom gimnastycznym i kontroli oddychania. Warto nadmienić tu, że w przypadku zbyt niskiego ciśnienia krwi, w trakcie ćwiczeń Chi Kung nie następuje jego obniżenie ponad miarę, ale jego regulacja do wartości normalnej.
Kiedy ktoś doprowadzi Chi Kung do mistrzostwa, może sterować uderzeniami swojego serca używając do tego samej kontroli oddychania.
Chi Kung zachowuje także czystość naczyń krwionośnych, dzięki odpowiedniej regulacji potrzeb życiowych.
Mistrz Chi Kung posiada kontrolę nad swoja energią wewnętrzna, tak więc posiada wielką siłę życiową.
Jeśli ma np. jakąś ranę, może skoncentrować swoje białe krwinki krwi wokół uszkodzenia ciała i zapobiec ewentualnej infekcji rany, a ponieważ jego krew jest bogata w krwinki czerwone i tlen, szybko przyjdzie do zdrowia.
Chi Kung traktuje ciało jako jedna całość, a nie jako poszczególne części, chociaż jest to możliwe dzięki specjalnym technikom.
Chi Kung jest najbardziej naturalnym sposobem na osiąganie zdrowia i spokoju umysłu. Akupunktura, zioła i lekarstwa są zewnętrznymi środkami i są też tylko czasowymi utrwalaczami.
Chi Kung nie zawiera żadnych zewnętrznych środków. Jest to sztuka, która przede wszystkim ćwiczy organy wewnętrzne, powodując ich wzajemna równowagę w działaniu.
Stawia to ciało na wysokim poziomie zdrowotnym i pomaga odpierać wszelkie choroby.
Leki i zioła są środkami pośrednimi, wprowadzanymi do wnętrz ciała.
Akupunktura jest także środkiem, ze względu na igły wkłuwane w ciało.
Jednak jest to bardziej skuteczna metoda niż leki, gdyż zmusza ciało do produkcji antyciał.
Chi Kung daje ten sam efekt bez użycia środków zewnętrznych, więc jest najbardziej naturalną i najprostsza formą leczenia.

Praktyka Chi Kung jest znakomitym środkiem umysłowej i fizycznej higieny. Niektóre dolegliwości mogą być całkowicie wyleczone dzięki tej praktyce
.
Słaba osoba może stać się bardzo mocna dzięki kultywowaniu taj sztuki.
Jeżeli ktoś podchodzi z przekonaniem i zaangażowaniem do praktyki Chi Kung, będzie mógł wyzwolić pełny ludzki potencjał tkwiący w każdym z nas. Wiek, płeć nie stanowią bariery w praktyce tej unikalnej i niezwykłej sztuce.
Zapraszam na indywidualne zajęcia jak i na  grupowe z  Chi Kung (qigong) w Warszawie i w Pruszkowie.
Kontakt - email. joladucz@gmail.com
Jolanta Duczmalewska


Przepływ energii w poszczególnych meridianach




piątek, 9 czerwca 2017

Zegar aktywności narządów wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Nie od dziś wiadomo, że nasze organizmy funkcjonują według pewnego rytmu biologicznego.

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, każdy organ osiąga w ciągu dnia swoje dwugodzinne maksimum i minimum energetyczne. Podczas swojego maksimum narząd funkcjonuje najwydajniej, po czym stopniowo jego efektywność spada, aż osiąga on swoje minimum.
Następnie ponownie wzrasta, by osiągnąć swoje maksimum i tak w kółko. Korzystnie jest więc planować swoje aktywności związane z pracą poszczególnych narządów tak, aby wykorzystywać ich efektywność oraz nie osłabiać w okresach niskoenergetycznych.

Przykładowo, najlepiej strawimy posiłek podczas maksimum żołądka, czyli między 7 a 9 rano.
Z kolei pomiędzy19 a 21, kiedy żołądek pracuje najsłabiej, trawienie przebiegać będzie zdecydowanie wolniej.Gorzej też przekształcimy pokarm w składniki odżywcze, bo to też czas niższej aktywności Śledziony, która wejdzie w swoje minimum po godzinie 21. Dlatego jedzenie wieczorem nie jest korzystne dla naszego zdrowia, możemy się czuć ociężali oraz… przybierać na wadze,

Jak zatem rozkłada się praca narządów i jaka pora jest najlepsza na posiłek, odpoczynek lub pracę?
Spójrzmy na poniższy rysunek:



Zegar aktywności narządów wg TCM: zegar przedstawia maksima energetyczne narządów oraz ich minima, które znajdują się zawsze naprzeciw narządu będącego w maksimum, np. w godzinach 05:00 – 07:00 przypada maksimum energetyczne Jelita Grubego oraz minimum Nerek, znajdujących się po przeciwnej stronie koła.

Przyjrzymy się bliżej całemu dniu:

05:00 – 07:00: maksimum Jelita Grubego, minimum Nerek. Właśnie zakończyło się maksimum Płuc. Organizm jest dotleniony i gotowy do działania – czas wstać.                                                                         (Tak, tak, spanie do 9 wcale nie jest takie korzystne To maksimum Jelita Grubego, a więc pora usunąć toksyny z poprzedniego dnia – odwiedzamy toaletę 

 Teraz, lżejsi i wypoczęci możemy jeszcze skorzystać z wysokiej aktywności Płuc (która powoli spada po swoim maksimum) i wybrać się na poranne bieganie, gimnastykę lub chwilę pomedytować. Ważne, żeby była to lekka, zdrowa aktywność fizyczna. Swoje minimum przechodzą właśnie Nerki, które odpowiadają m.in. za naszą wytrzymałość fizyczną, nie należy się więc obciążać. Poza tym, Nerki nie mają wiele do pracy, mogą więc śmiało się regenerować.

07:00 – 09:00: maksimum Żołądka, minimum Osierdzia. Skoro już nie śpimy, to wreszcie czas na śniadanie! Żołądek pracuje, więc możemy sobie pozwolić na porządny, ciepły posiłek, który zapewni nam energii na cały dzień. Stare, chińskie przysłowie mówi: „Śniadanie jedz jak król, obiad jak książę a kolację jak żebrak”. Inne z kolei głosi „Śniadanie zjedz sam, obiad z przyjacielem a kolację oddaj wrogowi”. Obojętnie, które zapamiętamy, najważniejszy jest fakt, że im później, tym powinniśmy jeść mniej – zgodnie ze spadającą w ciągu dnia wydajnością Żołądka. Jeśli chodzi o minimum Osierdzia, nie ma tutaj zbyt wiele przeciwwskazań. Osierdzie chroni Serce, a psychologicznie odpowiada za radość, zabawę i relacje z innymi ludźmi.

09:00 – 11:00: maksimum Śledziony, minimum Potrójnego Ogrzewacza. Śledziona już zajmuje się spożytym śniadaniem i przekształca je w składniki odżywcze i Qi, czyli energię. To też dobry czas na koncentrację i pracę. Jako, że Żołądek wciąż pracuje dość efektywnie, możesz zrobić sobie też przerwę na drugie śniadanie. Mała rada dla wielbicieli słodyczy: jeśli chcesz pozwolić sobie na małą, słodką przekąskę, to będzie najlepszy czas – pracująca równie intensywnie w tym czasie Trzustka (zaliczana do obiegu Śledziony) produkuje enzymy trawienne, które pozwolą szybciej strawić i spalić cukry. Minimum w tym czasie przeżywa Potrójny Ogrzewacz – to w zasadzie funkcja organizmu, w której skład wchodzi kilka narządów, ale o tym należałoby poświęcić osobny artykuł. Na ten moment niech starczy informacja, że jego minimum nie jest przyczynkiem do ograniczania jakiś konkretnych aktywności. Jego funkcje obejmują zarządzanie Qi w organizmie, zakończenie trawienia i przekształcanie resztek pokarmów (a przecież przed Nami jeszcze cały dzień 


11:00 – 13:00: maksimum Serca, minimum Woreczka Żółciowego. Maksimum Serca i maksimum energetyczne całego dnia! To w tym czasie przypada nasza największa wydajność, zarówno fizyczna jak i umysłowa. To także dobry czas na rozmowy i spotkania, np. biznesowe – Serce zarządza również mową. Uwaga! Osoby cierpiące na problemy z sercem, np. nadciśnienie, powinny jednak uważać i nie obciążać za bardzo tego organu! Kolejna ważna uwaga – choć większość właśnie o tej godzinie ją pije, to najgorszy moment na kawę! Nie musimy się dodatkowo stymulować, Serce pracuje na najwyższych obrotach, a kawa tylko nadmiernie je pobudzi. W miarę możliwości unikajmy też stresu. W tym czasie swoje minimum ma Woreczek Żółciowy, który przechowuje żółć oraz odpowiada za decyzyjność i przetwarzanie informacji. Może więc warto zostawić ważne decyzje na jutro i się z nimi „przespać”? 


13:00 – 15:00: maksimum Jelita Cienkiego, minimum Wątroby. Czas na obiad! Jelito Cienkie wzmożenie pracuje właśnie nad wchłanianiem i selekcją pokarmu. Ale Jelito Cienkie to także zdolności planowania, oceniania i jasności umysłu. Bierze także udział w podejmowaniu decyzji, podobnie jak Woreczek Żółciowy. Jeśli nie możemy zaczekać do jutra, to także będzie dobry moment na przemyślenia i podjęcie decyzji, np. po odbytym w maksimum Serca spotkaniu. Po południu może nas dopaść także niż senność i spadek energii. Ma to związek nie tylko z wcześniejszym wyżem oraz spożytym właśnie posiłkiem, ale również z, przypadającym na ten czas, minimum Wątroby. Kiedy jesteśmy osłabieni, mamy dużo stresu lub nie spaliśmy w nocy, to właśnie dostajemy rachunek w postaci kryzysu. Jeśli możemy pozwolić sobie na drzemkę lub chwilę odpoczynku, to będzie najlepszy moment.

15:00 – 17:00: maksimum Pęcherza Moczowego, minimum Płuc. Skoro Pęcherz Moczowy, to najważniejsze są płyny – dotychczas organizm skupiał się na trawieniu i wchłanianiu pokarmu. Teraz w maksimum wchodzi Pęcherz Moczowy, a za chwilę i Nerki. Należy więc pić jak najwięcej płynów. Wraca także energia, uśpiona w poprzednich godzinach, to więc znów dobry czas na pracę lub naukę. Chyba, że nie zadbaliśmy w ciągu dnia, a szczególnie teraz, o prawidłowe nawodnienie – wówczas również możemy odczuwać spadek energii. Pamiętając, że jest to także minimum Płuc, warto zadbać o świeże powietrze i nie narażać Płuc na zbędny wysiłek.


17:00 – 19:00: maksimum Nerek, minimum Jelita Grubego. Ostatni dzwonek na posiłek, czyli lekką, pożywną kolację. To także czas na sport. Jak wspominałam, Nerki odpowiadają za naszą wytrzymałość fizyczną – pora więc na ćwiczenia (nie zapominamy o płynach!). Nerki budują szpik, wspierają kości, mózg oraz nasz rozwój i płodność. To dobry czas na zbliżenie z Partnerem/Partnerką – podobnie jak następujące po nim maksimum Osierdzia. W tym samym czasie trwa minimum Jelita Grubego, które pracuje wówczas najmniej wydajnie.
19:00 – 21:00: maksimum Osierdzia, minimum Żołądka.  Procesy trawienne są uśpione, podobnie jak praca Śledziony, powinniśmy już więc być po ostatnim posiłku. Jak pisałam przy opisywaniu maksimum Żołądka, Osierdzie odpowiada za radość, zabawę i nasze relacje z innymi ludźmi, chroni także Serce. Zrób to, co sprawia Ci przyjemność! Poczytaj, pomedytuj, wyjdź do ludzi. To czas na spotkania, spędzanie czasu z bliskimi, na zabawę, relaks i przyjemność – śmiej, baw się i kochaj!          

                                                     To także najlepszy czas pod względem płodności! 


21:00 – 23:00: maksimum Potrójnego Ogrzewacza, minimum Śledziony. Po zabawie czas na odpoczynek i wyciszenie. To czas regeneracji, który może być w pełni wykorzystany tylko podczas snu lub głębokiej relaksacji. Dobrze, żeby przed końcem tej części dnia, np. o 22, kłaść się już spać. Przedtem można oddać się jeszcze medytacji. Słabiej pracuje Śledziona, o czym już też wiemy – dlatego kolację mamy już dawno za sobą i możemy spokojnie udać się do łóżka. Jeśli tego nie uczyniliśmy, możemy mieć kłopoty z zaśnięciem.

23:00 – 01:00: maksimum Pęcherzyka Żółciowego, minimum Serca. Komórki się regenerują oraz odbudowują się krwinki. Pod warunkiem, że już śpimy. Wydzielamy też żółć oraz… segregujemy informacje. Pamiętacie, że decyzje, które możecie, mieliście zostawić na jutro? To właśnie teraz Woreczek żółciowy analizuje dane i ocenia sytuacje. Może rano decyzja będzie prostsza? 


01:00 – 03:00: maksimum Wątroby, minimum Jelita Cienkiego. Wątroba oczyszcza siebie i Krew, usuwają się także toksyny z organizmu. Powinien to być czas głębokiego snu, podczas którego Wątroba dobrze się zregeneruje i oczyści Krew. Wszelkie bodźce z zewnątrz mogą zakłócić jej pracę. Dlatego nie polecam spać ze słuchawkami, zasypiać przed telewizorem – dajmy sobie odpocząć! Emocje przypisane Wątrobie to gniew, frustracja. Jeśli budzisz się w tych godzinach, może to oznaczać np. tłumioną złość. To także ważny czas dla kobiety – brak snu w tym okresie może mieć swoje odbicie w nieregularności cyklu miesiączkowego. Wyciszone jest aktualnie Jelito Cienkie, ale skoro śpimy i jesteśmy dawno po kolacji, to może spokojnie odpoczywać – nie ma nic do roboty 

 Niech nam więc nie przyjdzie przez myśl nauka w tych godzinach – Jelito Cienkie, związane z jasnością umysłu i planowaniem, nie za wiele nam pomoże, a my tylko je osłabimy, co odczujemy jutro. Nie warto!
03:00 – 05:00: maksimum Płuc, minimum Pęcherza Moczowego. A to akurat dobrze – nie musimy wstawać do toalety! 

 Tymczasem oczyszczają się nasze Płuca. Co ciekawe, np. astmatycy skarżą się na napady kaszlu właśnie w tych godzinach. To samo będzie dotyczyć innych dolegliwości związanych z Płucami. Jeśli wybudzamy się w tych godzinach, warto o tym pomyśleć. Ale i Płucom przypisane są emocje, więc przebudzenie w tym okresie może być związane z przeżywaniem smutku lub lęku. To również czas snów i porządkowania pamięci. A skoro zbliża się już 5:00, Płuca pracują na pełnych obrotach i jesteśmy dotlenieni to czas wstawać! 🙂



Źródło Aneta Murakowska- Homnis Klinika Zdrowia i Długowieczności

Chi Kung/ Qigong - Zdrowe cialo i spokojny umysł

Pamiętaj: „Życie to święty dar. Twoim obowiązkiem jest dbać o nie i utrzymywać swoje ciało w takim stanie, byś mógł cieszyć się tym darem. Życie to ruch - bezruch to samobójstwo”


                                                       



Chi Kung jest to sposób życia ze zdrowym ciałem, umysłem i duchem.


Chi Kung jest najbardziej naturalnym sposobem na osiąganie zdrowia i spokoju umysłu. Ćwiczenia te stanowią wyjątkowo skuteczne antidotum na negatywne wpływy cywilizacyjne, takie jak: ubóstwo ruchowe, stres, hałas, pośpiech, rozkojarzenie, zdenerwowanie, zaburzenia koncentracji oraz przeciążenia wynikające z trudów życia codziennego.

Ćwiczenia te mogą być również dedykowane w celu usunięcia poszczególnych dolegliwości zdrowotnych. 

Chi Kung /Qigong nie zawiera żadnych zewnętrznych środków.


Jest to sztuka, która przede wszystkim ćwiczy organy wewnętrzne, powodując ich wzajemna równowagę w działaniu. Stawia to ciało na wysokim poziomie zdrowotnym i pomaga odpierać wszelkie choroby

Jeżeli masz problemy z: nadwagą, z bólami głowy, kręgosłupa, szyi lub barków, masz dolegliwości 
hormonalne , gastryczne, walczysz z bezsennością, czy też nadciśnieniem -- to te ćwiczenia są właśnie dla Ciebie..

Jeżeli jesteś osobą w podeszłym wieku
i doskwierają Ci dolegliwości typowe dla ludzi starszych – to te zajęcia są dedykowane właśnie Tobie.

Jeżeli nie lubisz forsownego wysiłku fizycznego, męczących ćwiczeń, a chciałabyś/chciałbyś doprowadzić swoje ciało i umysł do równowagi, zyskując przy tym sprawność oraz więcej energii życiowej -  zacznij cwiczyc Chi Kung/Qigong juz dziś.


Pamiętaj, że praktyka Chi Kung/ Qigong  daje się doskonale wpleść w tok dnia codziennego – potrzebna jest tylko odrobina wolnego czasu i szczypta cierpliwości.


Chi Kung/ Qigong
 to ćwiczenia dla wszystkich bez względu na wiek, czy poziom sprawności fizycznej. Ze względu na prostotę mogą je wykonywać wszyscy, w tym również osoby chore, osłabione, czy niepełnosprawne.


Chi Kung (Qigong) i-chińskie ćwiczenia odmładzająco-usprawniające


Zapraszam Ciebie  na moje zajęcia . Przekonasz się, jak szybko i przyjemnie możesz nauczyć się skutecznych technik relaksacji, technik oddechowo-koncentrujących oraz zgłębić tajniki Tao Yin i Chi Kung, dzięki którym osiągniesz sprawność i poznasz sekret wewnętrznej mocy i zewnętrznej siły.






Zajęcia  indywidualne i grupowe prowadzę w Pruszkowie i w Warszawie.
Kontakt - Jola Duczmalewska, email- joladucz@gmail.com