piątek, 16 lutego 2018

Nowy Rok 2018- Chiński Rok Psa

16 lutego 2018 rozpoczął się Chiński Nowy Rok
Tym razem jest to Rok Psa


Taoistyczna Akademia Oświecenia życzy wszystkim ludziom wyjątkowej radości, miłości i szczęścia.
Bo Rok Psa jest rokiem wyjątkowym

Co oznacza znak psa?
Okazuje się, że Chiński Nowy Rok rozpoczyna okres sprzyjający wszystkim tym, którzy pracują w grupach. W chińskim horoskopie, pies symbolizuje lojalność, opiekuńczość oraz zacieśnianie więzi. Rok psa, jest więc rokiem współpracy i rozwiązywania konfliktów. Osoby urodzone w roku psa, mogą liczyć na uśmiech losu i szczęście przy podejmowaniu decyzji.

Czego możemy oczekiwać od nadchodzącego roku? Przede wszystkim pamiętajmy, że Pies jest znakiem idealistycznym; kieruje się etyką i posiada bardzo wysoką świadomość społeczną. Nie jest ani trochę egoistyczny, dlatego wspiera działania mające pozytywny wpływ na wszystkich ludzi.
Pies posiada silny instynkt opiekuna. Chętnie dba o każdego, szczególnie jeśli człowiek jest słaby bądź niepełnosprawny. Pies bezinteresownie poświęca innym swój czas i uwagę, nie bojąc się ciężkiej pracy, jeśli taka zajdzie potrzeba.
Chiński Nowy Rok 2018 to dobry czas na zmiany stylu życia (czas na rzucenie palenia lub zmiana miejsca zamieszkania) oraz na rozpoczęcie nowych przedsięwzięć biznesowych.
Jest to też dobry czas na zmiany stylu życia (czas na rzucenie palenia lub zmiana miejsca zamieszkania) oraz na rozpoczęcie nowych przedsięwzięć biznesowych.

Według Chińczyków Rok Psa będzie miał spore znaczenie na płaszczyźnie zarówno politycznej jak i biznesowej. Ze względu na spokojne usposobienie, pies postrzegany jest, jako „ten dążący do harmonijnego spokoju domostwa”. Pies nocą sprawuje straż nad domostwem i inwentarzem, broniąc go przed złodziejami i wszelkimi drapieżnikami.

Pies jest również symbolem przyjaznej postawy. Psy są zawsze czujne i niezwykle aktywne, dlatego przyjmuje się, że, wykorzystując te cechy w biznesie można wychwycić właściwy moment na finalizację przedsięwzięcia, lub dla trafionych inwestycji. Psy są także mistrzami przetrwania. Porzucony daleko od domu pies, dzięki swojemu dobremu węchowi potrafi odnaleźć drogę powrotną. Oznacza to, iż człowiek mozolnie i usilnie starający się o coś, dzięki swojemu uporowi może osiągnąć zamierzony cel. Niestety psu przypisuje się także kilka cech negatywnych.

Uważa się, że psy są tak przywiązane do właściciela, iż nie lubią zbyt dużych zmian w ich życiu. Ponadto ich optymizm może je szybko doprowadzić do rozczarowania np. w miłości lub w pracy, kiedy mimo poświęceniu i wysiłkom nie otrzymują nagrody w postaci podwyżki, czy awansu. Jednak ich otwartość pozwala przezwyciężyć porażki, dzięki czemu potrafią szybko stanąć na nogi. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz